dach w wśniowym kolorze

Wiśniowa czerwień to ciemny, elegancki odcień czerwieni. Taki dach różni się od najpopularniejszych czerwonych. Z odpowiednio dobraną elewacją będzie zdobił budynek. Każdy, nawet oryginalny kolor dachu, pozwala na wybranie różnych kolorów elewacji. Wiśniowy nie należy do najbardziej oryginalnych, ale nie jest też typowy. Ma w sobie coś szlachetnego. Najczęstszy kolor elewacji do wiśniowego dachu to biały. Są i inne dobre opcje, by ściany domu pasowały do tego eleganckiego koloru.

Wiśniowy dach – jaka elewacja pasuje?

Kolor dachu jest ciemny i wyrazisty. Biel jest jasna i neutralna. Przy takiej elewacji to dach gra główną rolę w zdobieniu budynku. Biel nie rzuca się w oczy. Jest tłem dla tego i innych kolorów domu. Kiedy już wiadomo, jaka elewacja do wiśniowego dachu, to warto wybrać okna. Pasują i białe, i brązowe. Jeśli są brązowe, to taka może być też okładzina na fundamencie. Z kolorem wiśniowym dobrze wyglądają i rozbielone żółte odcienie. Na ściany można wybrać farbę kremową, piaskową albo waniliową. Te delikatne odcienie harmonizują z wiśniowym dachem. Dom jest cieplejszy niż przy wyborze śnieżnej bieli. Okna mogą być białe, ale można też zdecydować się na ciemnobrązowe.

Jakie inne elewacje do wiśniowego dachu?

Każdy inny kolor niż wyżej wymienione będzie mocno wyróżniał budynek. Nie musi być to jednak wadą. Wybierając inną barwę ścian domu, trzeba pamiętać, że już jeden kolor jest wyrazisty. Odpowiednie będą takie kolory elewacji do wiśniowego dachu, które są spokojne, ciepłe lub eleganckie. To może być szarość, ale nie sama. Najlepiej w zestawieniu z drewnopodobną okładziną. Taki dom jest ciemny, ale też ciepły i wygląda szlachetnie. Białą elewację można urozmaicić elementami szarymi albo beżowymi. Jeśli budynek jest nowoczesny, to na części elewacji może pojawić się wiśniowa barwa. Pozostała część budynku może być biała albo jasnoszara. Jednym z pomysłów na to, jaki kolor ścian do wiśniowego dachu, jest też jasna szarość na całej elewacji. Akcenty mogą być białe. Szary i wiśniowy to mocne zestawienie, ale sprawdzi się w domu o prostej bryle. Uatrakcyjni ją. Zawsze wyrazista barwa dachu czy innego elementu domu to pewne ograniczenie. Jednak i przy kolorze wiśniowym opcji do wyboru ma się sporo. Najczęściej wybierze się farbę białą albo delikatnie żółtą na elewację. Te dwa kolory mogą zostać urozmaicone detalami brązowymi lub szarymi. Można poszukać bardziej oryginalnego zestawienia niż tu zebrane. Pamiętać trzeba tylko, aby nie było pstrokato i że nietypowe zestawienia mogą się po pewnym czasie przestać podobać. Więcej informacji znajdziecie tutaj: https://www.foveotech.pl/zainspiruj-sie/porady-kolorystyczne/3-pomysly-na-kolory-elewacji-pasujace-do-wisniowego-dachu