Systemy przesuwne aluminiowe to nowoczesne rozwiązanie technologiczne

Idealnym nowoczesnym rozwiązaniem przeszklenia wyjść do ogrodów, a także na balkony, werandy i tarasy są systemy przesuwne aluminiowe. Dzięki nim do pomieszczenia wpada więcej światła, a przestrzeń wizualnie się powiększa. Można je montować nie tylko, jako wyjście na balkon, ale również, jako przegroda pomiędzy obszarami użytkowymi lub w biurze. Aluminium jest to niezawodny i trwały metal, który ma wyjątkowo długą żywotność. Nowoczesne systemy aluminiowe w niczym nie ustępują metalowo-plastikowym i mają szereg zalet.

Zalety systemów przesuwnych aluminiowych

Wysoka wytrzymałość mechaniczna stopów aluminium przy niskiej gęstości (wytrzymałość właściwa)
Stosunkowo wysoka odporność na korozję
Wysoka zdolność produkcyjna stopów aluminium, dobra urabialność; zachowanie właściwości wytrzymałościowych w temperaturach od – 80 °С do +100 °С
Brak toksycznych produktów spalania
Brak zanieczyszczeń metalami ciężkimi
Maksymalna masa skrzydła może wynosić od 200 kg do 400 kg
Współczynnik przenikania ciepła < 1,3 W/(m2K)
Możliwość zamówienia skrzydeł – 2,5 m wysokości i 1,4 m szerokości oraz 3,20 x 3,3 m (przy 400 kg).

Systemy przesuwne aluminiowe – rodzaje

Możliwości projektowania profili aluminiowych wynikają z takiej fizycznej jakości aluminium i jego stopów, jak wysoka przewodność cieplna. Decyduje o podziale profili okiennych według izolacyjności cieplnej na następujące główne grupy:

Zimny profil, zwany również pustym profilem, służy do produkcji systemów do nieogrzewanych budynków i wnętrz
Ciepły profil, stosowany do produkcji zewnętrznych konstrukcji.

Systemy przesuwne aluminiowe są łatwe w montażu: nie wymagają drogiego sprzętu i wielu narzędzi do montażu. Obecnie istnieje wiele obiecujących obszarów w budownictwie, w których zastosowanie systemów profili aluminiowych jest najbardziej odpowiednie. Coraz częściej właściciele prywatnych domów wyposażają duże otwory w aluminiowe systemy przesuwne.

Aluminiowe systemy podnoszono-przesuwne

Aluminiowe systemy podnoszono-przesuwne pozwalają pięknie i funkcjonalnie ozdobić duże otwory ścienne. Na przykład jedna taka konstrukcja może zastąpić całą ścianę. W budownictwie prywatnym wyglądają bardzo oryginalnie.Ten rodzaj systemu przesuwnego znacznie oszczędza przestrzeń użytkową w pomieszczeniu. Dzieje się tak z powodu metody otwierania. Drzwi systemów podnoszono-przesuwnych przesuwają się na boki, otwierając duży otwór, przez co nie zajmują wewnętrznej przestrzeni pomieszczenia. Systemy podnoszące i przesuwne to najlepsza izolacja termiczna i akustyczna, sztywność konstrukcyjna, możliwość montażu w otworach o dużych gabarytach.

Zasada działania systemów podnoszono-przesuwnych składa się z trzech głównych czynności: podnoszenie, przesuwanie, zwalnianie. Podczas otwierania wstęga podnosi się do 10 mm i przesuwa się na bok. Od dolnego końca wystają wózki rolkowe, za pomocą, których klapy z łatwością przesuwają się wzdłuż dolnego progu. Takie drzwi przesuwne można zamontować na przykład, jako wyjście na podwórko. W ten sposób uzyska się dużo światła dziennego w pomieszczeniu i oryginalny dodatek do swojego domu. Jednocześnie nie trzeba martwić się o zabezpieczenie antywłamaniowe, ponieważ aluminiowe systemy podnoszono-przesuwne mają wysoki poziom ochrony antywłamaniowej do klasy RC3.

Systemy przesuwne aluminiowe takie jak drzwi podnoszono-przesuwne mają dobrą ochronę przed warunkami atmosferycznymi. Dzięki wysokiej jakości uszczelniaczom i uszczelkom nie trzeba martwić się wiatrem, kurzem i wilgocią. Na szczególną uwagę zasługuje wysoki poziom izolacji akustycznej, pochłaniają do 40 dB zewnętrznego hałasu.

Wnioski

Do niedawna panowała opinia, że konstrukcje przesuwne z profili aluminiowych nie nadają się do pomieszczeń ogrzewanych, są to przeszklenia zimne.Ta opinia jest błędna, ponieważ systemy przesuwne aluminiowe mogą być zarówno zimne, jak i ciepłe. Dla ciepłego aluminium charakteryzuje się obecnością mostka termicznego – wkładów izolujących przeznaczonych do zatrzymywania zimna.Ten rodzaj systemu jest odpowiedni do przeszkleń ogrzewanych pomieszczeń. Zaletą ciepłych i zimnych aluminiowych konstrukcji przesuwnych jest to, że pomagają pozbyć się wielu problemów przy dekorowaniu balkonów, tarasów i werand.To funkcjonalna opcja, która sprawia, że przeszklenia są ważnym elementem wnętrza. A także dzięki systemom przesuwnym uzyskuje się wysokiej jakości konstrukcję drzwi.

Related Posts

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Solve : *
48 ⁄ 24 =