Sypialnia z nutą romantyzmu- pomysły i inspiracje

Sypialnia jest jednym z najbardziej intymnych pomieszczeń w każdym domu. Jest to miejsce prywatne, służące do odpoczynku i wyciszenia. Swoją aranżacją powinno sprzyjać także budowaniu więzi między parterami. Sypialnia w stylu romantycznym to możliwość dla połączenia wszystkich wyżej wymienionych aspektów. Jak ją urządzić, by każdy z partnerów czuł się w niej dobrze i komfortowo? Poniżej kilka porad oraz pomysłów.

Romantyczna sypialnia

To przede wszystkim postawienie na kolor bieli i połączenie go z innymi pastelowymi odcieniami. Romantyzm w sypialni to również zwiewne i delikatne tkaniny, motyw kwiatowy, falbany i koronki. We wszystkim należy zachować jednak umiar, ponieważ zbyt duża ilość cukierkowych elementów, może przytłoczyć drugiego partnera, przez co sypialnia podobać się będzie tylko jednej osobie, nie obojgu.

Łóżko w sypialni w stylu romantycznym

Do romantycznego nastroju w sypialni idealnie sprawdzi się duże, kute łóżko. Mimo swojej wielkości, powinno być delikatne i o prostej formie. Może posiadać również dużą ramę i stać na małych wąskich nóżkach. Ciekawym elementem do łóżka w stylu romantycznym jest baldachim. Dodaje on wyjątkowego miłosnego charakteru we wnętrzu.

Pościel i dodatki w romantycznej sypialni

Tutaj doskonałym wyborem będą wspominane wcześniej kwiatowe motywy, falbanki oraz koronki. Materiały te nadają wnętrzu lekkości i świeżości. Występują w postaci pościeli, koców, firanek i zasłon. Dodatkami w kobiecej, romantycznej sypialni jest również:

  • oświetlenie, w postaci lampek nocnych;
  • lustra- najlepiej w rzeźbionej ramie
  • wyjątkowe fotografie umieszczone w  urokliwych ramkach

Dodatki w tego typu aranżacjach, mogą jeszcze bardziej podkreślić styl romantyczny, jeśli elementy ich są ażurowe, rzeźbione a nawet tłoczone. Materiały te bowiem nadają wnętrzu przytulnego charakteru, ale i elegancji.

Czego unikać w romantycznej sypialni

Skoro wiadomym jest co w sypialni takiej powinno się znaleźć, dla pewności warto też wspomnieć, czego należy unikać. Będą to przede wszystkim :

  • Ciemne i bardzo intensywne kolory;
  • Ciężkie, masywne meble;
  • Podłoga zlewająca się z kolorem ścian

Romantyczna sypialnia – inspiracje

Wszystkie wyżej wypisane punkty, to porady na stworzenie idealnej romantycznej sypialni. Jeśli jednak pomimo ich przeczytania, czytelnicy dalej mają problem z wizualizowaniem sobie sypialni w tymże stylu- przedstawiamy kilka fotografii, które powinny ułatwić to zadanie.

https://www.magnatfarby.pl/pl/ekspert-radzi/kobieca-sypialnia-w-stylu-romantycznym-inspiracje-i-porady

Related Posts

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Solve : *
24 × 18 =