Jaki kolor ogrodzenia do czarnego dachu? 11 faktów

Prezentacja domu, wraz z otaczającą go działką jest niezwykle istotna. Gdy budowane są domy, całość ma ustalony styl, charakter i to co chce przekazać oraz jakie emocje ma wywoływać. Elementem, który jako pierwszy rzuca się w oczy jest ogrodzenie, wraz z całym domem, którego duża część to dobrze widoczny dach, dlatego ważne jest aby, te dwie struktury, pasowały do siebie kolorystycznie. Więc jaki kolor ogrodzenia, będzie odpowiedni do czarnego dachu?

11 faktów o czarnym dachu i kolorze ogrodzenia.

 1.  Czerń jest odbierana jako poczucie estetyki, elegancji i prostoty. Czarny dach nadaje całości nowoczesny charakter, przez co jest stosowany co raz częściej i cieszy się co raz większą popularnością.
 2. Ciemne kolory w przeciwieństwie do jasnych, przyciągają ciepło – dzięki czemu dom dostaje dodatkowe ocieplenie na poddaszu.
 3. Czarne dachy mogą być wykonane z takich materiałów jak:
 • Dachówki ceramiczne
 • Blachodachówki
 • Płyt bitumicznych
 • Strzecha
 1. Czarny kolor dachu pasuje do wielu innych kolorów, szeroki wybór pozwala na idealne dopasowanie do reszty elementów i uzyskanie pożądanego efektu.
 2. Kolor bramy czy furtki dobrze aby pasował kolorystycznie do reszty, lub był identyczny. Duża różnica w kolorze tych elementów, może wywoływać chaos i odbierać estetykę całości, dlatego zalecane jest, aby całość ogrodzenia zbytnio się nie różniła.
 3. Ogrodzenie pełni ważną funkcje, w odbiorze całego terenu. Kolorystyczna spójność z dachem domu, wpływa na charakter miejsca.
 4. Czerń doskonale pasuje do metalowego ogrodzenia, które jest eleganckie i dodaje klasy. Kolor takiego ogrodzenia może być czarny lub szary. Dotyczy to również, ogrodzenia palisadowego.
 5. Przy drewnianym ogrodzeniu można stosować wszelkie farby, dlatego dobrym pomysłem jest nadać całości trochę kontrastu i pomalować je na biało. Drewno jest dobrym materiałem do znalezienia idealnego połączenia z czarnym dachem. Kolory mogą być takie jak elewacja, ale będą też pasować jaskrawe kolory takie jak żółty, czerwony czy niebieski.
 6. Przy ogrodzeniach modułowych, ciemne przęsła będą idealnie pasować do ciemniej cegły czy szarego kamienia, dlatego warto w tym przypadku postawić na kolory podobne do czerni.
 7. Rzadziej stosowanym rozwiązaniem ogrodzenia do czarnego dachu jest żywopłot. Sprawdza się w przypadkach, działek z dużą roślinnością i miesza styl elegancki z naturalnym.
 8. Dodatki w stylu skrzynki na listy czy włącznika bramy lub domofon, będą pasować przy każdym ogrodzeniu, w kolorze czarnym, tak jak dach.

Jaki kolor ogrodzenia do czarnego dachu?

Stawiając na klasę i elegancję czarny dach spełnia tu pierwszorzędną rolę, ale bez odpowiedniego koloru i typu ogrodzenia całość, może nie dawać zamierzonego efektu. Barwy ogrodzenia powinny być ciemne lub w odcieniach czerni, a w przypadku drewnianego płotu, można spróbować kolorów jaskrawych, które będą dobrze kontrastować. Żywopłot jest wyborem zmieniającym charakter miejsca, dlatego sprawdza się gdy całość ma mieć bardziej naturalny i klasyczny styl.

https://www.rafil.pl/kolory-ogrodzenia-pasujace-do-czarnego-dachu-inspiracje/

Related Posts

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Solve : *
30 ⁄ 10 =