Jak dobrać kolor dachu do brązowych okien – poradnik

odpowiedni kolor dachu do brązowych okien
Brązowe okna ocieplają budynek. Tak wyrazisty ich kolor wymaga zwrócenia większej uwagi na kolor dachu. Trzeba wybrać taki, który współgra z nimi kolorystycznie. Brązowy kolor okien stał się bardziej popularny w wyniku rozpowszechniania się trendu na nowoczesny charakter budynku. Z reguły wtedy budynek jest chłodny, więc okna w kolorze brązu to dobry wybór. Brąz ociepla, ale też kojarzy się z naturą, co także jest teraz cenne. Czy wybiera się je do nowoczesnego, czy tradycyjnego budynku, trzeba wybrać kolor dachu, który pasuje do brązowych okien.

Modne połączenie: szary dach i brązowe okna

Modne teraz są szare oraz czarne dachy. Jeśli okna są brązowe, to można wybrać każdy z tych kolorów. Pasują bez względu na to, czy okna są w kolorze ciemnego brązu, czy jaśniejsze np. złoty odcień. Jedno z najmodniejszych obecnie zestawień to: szary dach, brązowe okna i biała elewacja. Pomimo obecności dwóch chłodnych kolorów taki budynek nie robi nieprzyjemnego wrażenia. Przy brązowych oknach można wybrać czarny dach. Ocieplą, ale też złagodzą kontrast między kolorem dachu a białą elewacją. Połączenie czarny dach, brązowe okna pasuje i do kremowej oraz jasnej delikatnie żółtej elewacji. To lepszy wybór niż śnieżna biel, jeśli dom ma robić wrażenie ciepłego i przyjaznego.

Brązowe okna i dach w ciepłym kolorze

Co jednak z tradycyjnym, czyli czerwonym kolorem dachu? Z reguły zestawia się go z oknami białymi oraz szarymi. Jeśli są brązowe okna w domu, także można go wybrać. Pasuje do okien w odcieniu złotego brązu. Elewację wtedy wybiera się białą. Są już dwa ciepłe kolory, więc kolor ścian powinien pozostać jasny i neutralny. Dobrym zestawieniem jest połączyć okna w brązowym kolorze z brązowym dachem. To połączenie pasujące bez względu na odcień brązu okien. Jeśli to jasny albo złoty odcień, ściany domu mogą być białe. Przy połączeniu brązowy dach, brązowe okna w ciemnym odcieniu przyda się dodać budynkowi nieco pogody. Można to zyskać, wybierając jasny spokojny odcień żółtego na elewację. Efekt rozpogodzenia zyskuje się także, jeśli na budynku znajdą się beżowe lub jaśniejsze brązowe akcenty. Warto o tym pamiętać, gdy elewacja ma być biała. Brązowe okna pasują do różnych kolorów dachu. Dzięki nim nawet dom z białymi ścianami i czarnym dachem robi przyjazne wrażenie. Można się decydować na modny np. grafitowy dach, brązowe okna dodadzą niezbędnego ciepła. Pewną ostrożność należy zachować, kiedy planuje się ciepłe kolory na dachu czy elewacji. Nie można przesadzić z ilością ciepłych i wyrazistych barw. Więcej informacji znajdziecie w poradniku przygotowanym przez ekspertów firmy Rafil: https://www.rafil.pl/kolory-dachu-pasujace-do-brazowych-okien-najlepsze-inspiracje/

Related Posts

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Solve : *
34 ⁄ 17 =