Jak zbudować ścianę krzywoliniową z płyt gk?

Kreatywność jest podstawą efektownego wykończenia wnętrza, dlatego wiele osób ucieka się do wykorzystania ciekawych rozwiązań w swoim domu. Jeżeli zapadła decyzja o podzieleniu pomieszczenia, warto pomyśleć o postawieniu nieszablonowej przegrody w postaci ściany krzywoliniowej, inaczej mówiąc łuku z płyt gk. Będzie ona nie tylko praktycznym wydzieleniem przestrzeni, ale również efektownym urozmaiceniem wnętrza.

Czy krzywoliniowa ścianka z płyt gipsowo-kartonowych, jest najlepszym wyborem?

Ściana krzywoliniowa może zostać postawiona z różnych materiałów budowlanych, zarówno z betonu komórkowego (bloczki), cegły, szklanych pustaków, ale trzeba uwzględnić dużą ilość czasu do wykonania niełatwych prac murarskich.Tak, więc, najlepszym wyjściem jest postawienie łuków z płyt gk. Zbudowanie konstrukcji krzywoliniowej ścianki działowej z płyt regipsowych będzie bardziej komfortowym rozwiązaniem ze względu na szybkość wykonania, ograniczenia takich efektów jak zachlapanie podłóg zaprawą. Ponadto za tym wyborem przemawia prostota ustawiania płyt, wystarczy zaopatrzyć się w odpowiednie preparaty i materiały.

Jak wykonać łuk z płyty gk?

Wykonanie łuku z płyt gk może wydawać się trudnym zadaniem, ale jest kilka dobrych sposobów poradzenia sobie z taką pracą. A mianowicie:

  • Wykonując łuki z płyt z gk można je naciąć z jednej strony, pamiętając, że musi to być zrobione precyzyjnie, zachowując prawidłową równoległość linii i odległość. Nie można przeciąć regipu za głęboko. Staranne zrealizowanie tych czynności, pozwoli tak przełamać płyty gk, że będzie można ją w prosty sposób uformować.
  • Innym sposobem jednak bardziej kłopotliwym jest namaczanie płyt a następnie nadawanie im odpowiedniego kształtu.Taki proces tworzenia łuków z płyt gk jest dość długotrwały.
  • Postawienia ściany krzywoliniowej z płyt gk wydaje się być najlepszym wyborem, jeżeli dokona się ich właściwego wyboru. Na rynku dostępne są regipsy zbrojone a nawet ognioodporne i łatwe w formowaniu.

Jakie materiały przygotować do wykonania stelażu krzywoliniowej ściany?

Sucha zabudowa wymaga użycia dobrze dopasowanych profili do stworzenia stelażu.Tylko wtedy można wykorzystać prostą w ustawianiu płytę gipsowo-kartonową. Odpowiednie będą profile standardowe CW do ustawiania pionowego a także UW do ścian krzywoliniowych, te drugie mają już nacięcia 5mm, co pozwala na sprawne nadawanie im kształtu. O czym warto pamiętać? Modelowanie profili UW będzie możliwe, jeżeli z jednej strony dodatkowo wykona się nacięcia specjalnymi nożycami. W zależności od wybranej szerokości, zostanie osiągnięty odpowiedni promień krzywizny. Profile gięte trzeba przytwierdzić do podłogi oraz sufitu, w taki sposób, aby określały bieg całej ściany krzywoliniowej. Znajdujące się między nimi profile pionowe nadają całej konstrukcji stabilności. Profile CM trzeba ustawiać gęsto pozwoli to swobodnie formować płyty gk do łuków, kolejny krok to przykręcenie ich do stelaża i wykończenie specjalną masą szpachlową do spoinowania płyt. Pozwoli to usunąć szczeliny i uzyskać gładkość ściany.

Dowiedz się więcej na https://www.acrylputz.pl/strefa-zawodowca/porady-techniczne/budowa-krzywoliniowej-sciany-dzialowej-z-plyt-gk-porady-eksperta

Related Posts

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Solve : *
24 − 19 =