Jak wykorzystać płyty kartonowo-gipsowe w łazience?

płyty kartno gipsowe w łazience

Remont łazienki to spore wyzwanie. Zajmuje sporo czasu, niejednokrotnie pochłaniając mnóstwo pieniędzy. Dzięki nowoczesnym płytom kartonowo-gipsowym odnowienie pomieszczenia przebiegnie sprawniej. Pokaźny budżet remontowy nie jest tu potrzebny, nawet wówczas gdy zamierza się wydzielić nową łazienkę.

Płyty karton gips do łazienki

Z pomocą płyt kartonowo-gipsowych łazienkę da się odmienić nie do poznania. W większym pomieszczeniu można stworzyć dekoracyjne wnęki w ścianach, a następnie postawić tam kilka ozdobnych bibelotów. Płyty karton gips do łazienki o niewielkiej powierzchni wprowadzą nieco więcej funkcjonalności. Przydadzą się do wykonania dodatkowych półek. Umieszczone na przykład nad wanną nie zajmą cennego miejsca, ale pozwolą przechować sporą ilość drobnego wyposażenia. Jeżeli komuś marzy się druga łazienka lub przeniesienie tej dotychczasowej do innej części domu, także może wykorzystać płyty karton gips łazienka z nich zbudowana jest równie dobra, jak pomieszczenia wydzielane metodami znanymi od lat. Poza tym omawiany materiał z powodzeniem stosuje się do zabudowania wanny. Niewielkim nakładem środków i czasu uda się w ten sposób schować instalację sanitarną. Nie mówiąc już o odświeżeniu łazienki i nadaniu jej bardziej współczesnego charakteru. Jeżeli metraż na to pozwala pomieszczenie można podzielić na mniejsze strefy.

Jakie płyty karton gips do łazienki?

W pomieszczeniach o wysokiej wilgotności konieczne jest stosowanie specjalnych płyt kartonowo-gipsowych. Dzięki odpowiedniej impregnacji wykazują one mniejszą chłonność, przez co mogą być stosowane między innymi w łazienkach. Nie należy tego bagatelizować, w przeciwnym razie we wnętrzu szybko pojawi się problem wilgoci. A co za tym idzie, konieczny będzie kolejny remont. Jakie płyty karton gips do łazienki pozwolą uniknąć tych przykrych następstw? Najłatwiej poznać je po zielonym kolorze. Z pomocą takich produktów da się odnowić wnętrze, a nawet wydzielić nową łazienkę. Jeżeli przylega ona do innych pomieszczeń, warto poprawić izolacyjność akustyczną ściany. W tym celu pomiędzy płyty kartonowo-gipsowe wkłada się na przykład wełnę mineralną. Montaż poszczególnych elementów nie nastręcza większych problemów, zadanie to ułatwiają specjalne profile aluminiowe. Po złożeniu ściany czy wykonaniu wnęki, produktem do szpachlowania należy wyrównać miejsca łączenia poszczególnych płyt. Przyda się także dobry preparat gruntujący, który wygładzi podłoże i przygotuje je do ostatniego etapu prac wykończeniowych. Więcej informacji znajdziecie w poradniku: https://www.acrylputz.pl/strefa-zawodowca/porady-techniczne/jak-wykorzystac-plyty-kartonowogipsowe-w-zabudowie-lazienki

Related Posts

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Solve : *
3 × 4 =