Stylowe półki z płyt kartonowo gipsowych – inspiracje

Płyty karton gips to popularny produkt, chętnie wykorzystywany w pracach wykończeniowych. Najczęściej z ich pomocą obniża się sufity, wyrównuje stare ściany lub dzieli pomieszczenie. Na tym jednak zastosowanie płyt karton-gips się nie kończy. Łatwy montaż oraz bezproblemowa obróbka sprawiają, że można z nich zrobić mniej lub bardziej oryginalne półki.

Tradycyjne półki z karton gipsu

Zamiast kupować gotowy produkt, przyjemniej jest samodzielnie zrobić półki z płyty karton gips. Zajmie to trochę więcej czasu, ale będzie powodem do dumy. Realizacja własnego projektu pozwoli też dostosować półki do konkretnego pomieszczenia. W sklepowym asortymencie dostępne są uniwersalne modele o popularnych wymiarach. Współczesne wykańczanie wnętrz dąży natomiast do tworzenia unikatowych aranżacji. Półki z karton gipsu powstają z materiału, który można łatwo przyciąć. A poszczególne fragmenty połączyć z profilami o dowolnej długości. Wymiary ściany czy wnęki przestają mieć znaczenie. Wystarczy nabyć odpowiednią liczbę płyt i wyciąć z nich potrzebne kawałki. Po zaszpachlowaniu i pomalowaniu półki mogą wyglądać niczym wycięte w powierzchni ściany. Są ozdobą, a także miejscem do przechowywania różnych drobiazgów.

Oryginalne półki na książki z płyt karton-gips

Płyty karton gips dają wszechstronne możliwości aranżacji ściany. Można wyciąć z nich klasyczne prostokątne półki na książki z płyt karton-gips lub zdecydować się na jakieś oryginalniejsze rozwiązanie. Do najciekawszych należą projekty o nieregularnych wymiarach. Kwadratowe i prostokątne półki dobrze się ze sobą prezentują. Wspólnie tworzą nietypowy segment, idealny do gabinetu czy domowej biblioteki. Innym interesującym pomysłem są zaokrąglone półki z karton gipsu w salonie. Łagodne kształty stają się ostatnio chętnie wybieranym elementem aranżacji. Są odpowiedzią na surową stylistykę minimalistyczną, a także nietypową ozdobą wnętrza. Z uwagi na możliwość gięcia płyt karton gips, urządzający wnętrza ma do wyboru jeszcze więcej opcji. Płyty karton gips pojawiają się we wnętrzach o różnej stylistyce, układzie czy wielkości. Pomagają zaaranżować przestrzeń do przechowywania dodatków, podnosząc walory estetyczne i funkcjonalne pomieszczenia. A dlaczego półki warto zrobić samemu? Po to, by móc pochwalić się aranżacją inną niż wszystkie. Dopasowaną do konkretnych potrzeb, samodzielnie zaprojektowaną oraz wykonaną. Indywidualne podejście dominuje we współczesnym wykańczaniu wnętrz. I przekłada się na ich bardziej osobisty charakter. Więcej inspiracji znajdziecie w poradniku: https://www.acrylputz.pl/strefa-zawodowca/porady-techniczne/jak-wykonac-polki-scienne-z-plyt-gipsowych-poradnik-krok-po-kroku

Related Posts

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Solve : *
19 + 6 =