Wnętrza monochromatyczne – inspiracje

Jak zaaranżować ciekawe i praktyczne wnętrze w stylu monochromatycznym? Po pierwsze trzeba wybrać barwę odpowiednią do jego przeznaczenia, ale także odpowiadającą indywidualnemu poczuciu estetyki. Następnie pozostaje zapoznanie się z gamą odcieni w ramach tej barwy. Laikowi będzie się początkowo wydawało, że lista wariantów kolorystycznych będzie nazbyt krótka. Nic bardziej mylnego. Tym bardziej, że poszczególne odcienie można ze sobą łączyć, co daje nieograniczone możliwości.

Przyjazne człowiekowi monochromatyczne wnętrza – aranżacje dla każdego

Świadome wykorzystanie barw w aranżacji przekłada się na stworzenie przestrzeni przyjaznej człowiekowi. Przykładowo w sypialni najlepiej sprawdzają się spokojne beże, szarości czy brązy. Stworzone z nich monochromatyczne wnętrza pomagają się wyciszyć i zrelaksować. Podobne rozwiązania stosuje się w pokojach dziennych czy salonach. Z kolei w kuchni przyda się dodający energii błękit czy wspomagające apetyt pomarańcz oraz ciepły żółty. Wiele osób nie zdaje sobie sprawy z ogromnego wpływu poszczególnych odcieni na ostateczny efekt. Na tego rodzaju wiedzy bazują monochromatyczne wnętrza aranżacje stworzone na bazie różnych wariantów tej samej barwy nie tworzą wrażenia nadmiernego chaosu. Choć opisywana tu stylistyka wydaje się trudna do wykonania, w rzeczywistości połączenie odcieni z tej samej palety jest o wiele prostsze niż zestawienie ze sobą kontrastujących kolorów.

Barwy natury a kolory natury – czym się różnią?

Styl monochromatyczny daje wiele aranżacyjnych możliwości. Przed zakupem mebli, farb czy dodatków warto stworzyć dokładny projekt. W ramach poszczególnych barw istnieje co najmniej kilka odcieni. Najczęściej jest ich nawet kilkanaście. Do tego dochodzi kwestia rozróżnienia, czym charakteryzują się barwy natury a kolory natury. Wbrew powszechnemu mniemaniu nie są one tym samym. W aranżowaniu wnętrz w stylu monochromatycznym takie niuanse mają ogromne znaczenie. Pozwalają rozświetlić dosyć ciemny pokój lub przeciwnie, uczynić go bardziej przytulnym. Jeżeli ktoś zdecydował się na urządzenie wnętrza w jednym kolorze, nieodzowne okażą się barwy natury. To uniwersalne kolory, które można zastosować we wnętrzach o różnej wielkości, stylu czy przeznaczeniu. Materiały o naturalnej fakturze to jeden z fundamentów współczesnej aranżacji. Chętnie się do nich wraca, są ponadczasowe i eleganckie. Nie trzeba też obawiać się, że nie skomponują się z posiadanym już wyposażeniem. Poznanie kolorów natury to dobry pierwszy krok w urządzaniu monochromatycznego wnętrza. Więcej inspiracji znajdziecie w poradniku przygotowanym przez ekspertów firmy Śnieżka: https://www.sniezka.pl/poradniki/jak-dobrac-kolor/wnetrza-monochromatyczne-inspiracje-i-pomysly

Related Posts

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Solve : *
30 − 4 =