Urządzanie wnętrza w stylu skandynawskim

Wnętrza utrzymane w stylistyce skandynawskiej to idealna opcja dla osób lubiących minimalizm i wszechobecny porządek. Na pewno docenią go miłośnicy naturalnych materiałów, przestrzeni i jasnych kolorów. W tych paru słowach streszczone są najważniejsze prawa, jakimi rządzi się styl skandynawski.

Odpowiednia kolorystyka

Zaczynając od podstawy, czyli wyboru właściwej kolorystyki, to przy tego rodzaju wnętrzach należy zastosować jasną paletę barw. Mowa tutaj przede wszystkim bieli, do której można dodawać poszczególne, przydymione odcienie innych kolorów takich jak brąz czy beż.

klasyczne-szwedzkie-mebleWykończenie podłogi powinno stanowić drewno lub inny naturalny materiał, zależnie od charakteru pomieszczenia. Okna muszą zapewniać dostarczenie dużych ilości promieni słonecznych. Według kanonów stylu skandynawskiego wyposażenie powinien stanowić zestaw mebli funkcjonalnych, praktycznych oraz solidnie zbudowanych. Tutaj również przydaje się zastosowanie drewna. Często w aranżacjach skandynawskich umieszcza się kominek w salonie lub sypialni.

Światło

Styl skandynawski to również duże ilości sztucznego światła w kluczowych sferach pomieszczeń. Oświetlenie przyjmuje formy proste. Abażury, lampy, lampki oraz żyrandole mają geometryczne kształty oraz brak na nich ozdobników. Istotnym w dekoracjach skandynawskich jest pozbycie się firanek i zastąpienie ich transparentnymi zasłonami. Jednak skromna ilość dekoracji nie musi oznaczać surowości w wyglądzie wnętrza.

Skutecznie się jej pozbędziemy stosując naturalne materiały pokryte pasami lub kratką. Kolorowe koce, pledy, barwne podstawki lub obicia półek, pomogą uniknąć nudy we wnętrzu i dodadzą mu przytulności. Należy pamiętać o minimalizmie panującym w skandynawskich pomieszczeniach i skłaniać się ku wykorzystaniu elementów dekoracyjnych wykonanych z ekologicznych materiałów. Powyższe wyznaczniki stylu skandynawskiego – mała ilość ozdobników, dużo światła i funkcjonalność mebli – sprawiają, że dane wnętrze staje się bardziej przestronne, optycznie większe i harmonijne.

Related Posts

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Solve : *
30 × 26 =