Sypialnia w stylu Vintage – poradnik

styl vintage sypialnia

Sypialnia w stylu vintage to nadal jedna z najbardziej uwielbianych przez projektantów wnętrz opcji. Nic jednak dziwnego. Stylowa, elegancka, ponadczasowa i z charakterem plasuje się gdzieś pomiędzy konwencją antyczną, a nowoczesnym minimalizmem. Umiejętne połączenie detali z różnych epok czyni z takiego wnętrza wprost idealną przestrzeń do snu i wypoczynku. Nie da się jednak ukryć, że właśnie to „umiejętne połączenie” stanowi w omawianym wypadku największe wyzwanie.

Sypialnie w stylu vintage – wyważony eklektyzm

Największym błędem, jaki popełniają osoby marzące o sypialni w stylu vintage jest zapełnianie całego pomieszczenia starymi meblami i dodatkami. W konsekwencji wnętrze zyskuje wygląd sali muzealnej, co czyni je przestarzałym i mało atrakcyjnym, również z perspektywy użytkownika. Aby uniknąć tego błędu najlepiej postawić na kilka starannie dobranych, antycznych mebli i połączyć je elementami nowoczesnymi. Wprost wymarzonymi dodatkami będą tu współczesne, abstrakcyjne obrazy, rzeźby czy dywany, które nie tylko wprowadzą do sypialni powiew świeżości, ale również zrównoważą często ciężki charakter antyków.

Sypialnie w stylu vintage – łóżko

Centralnym i najważniejszym elementem każdej sypialni jest łóżko. Powinno ono być przede wszystkim wygodne i dopasowane do potrzeb i preferencji mieszkańców, jednak nie należy zapominać, że sprzęt ten niepozbawiony jest wartości dekoracyjnej. Świetnym wyborem do sypialni vintage będzie mebel wykonany z kutego metalu, zwłaszcza jeżeli zestawimy go z delikatnymi poduszkami i narzutą w stylu retro. Do tego warto dobrać utrzymane w podobnej konwencji zasłony i mamy spójną, przytulną aranżację. Jeżeli jednak z jakiś powodów nie odpowiada nam taka opcja, również dobrze sprawdzi się łoże drewniane, a nawet bardziej nowoczesne, tapicerowane. W tym ostatnim jednak wypadku, chcąc uzyskać efekt vintage, trzeba będzie zainwestować w stylizowane szafki nocne, fotele czy lampy.

Sypialnia w stylu vintage – ściany

Aranżacja sypialni w stylu vintage to nie tylko meble i dodatki, ale również starannie dobrana kolorystyka ścian, która będzie stanowić jednocześnie tło i oprawę dla całości. Do takiego wystroju pasować będą oczywiście wszelkie neutralne barwy, takie jak biel, szarości czy beże, jednak warto rozważyć również bardziej odważne rozwiązania. Zwłaszcza, że do łask wracają tapety, które, rozmieszczone na jednej ścianie, na przykład za łóżkiem ciekawie urozmaicają wystrój. Najlepszym wyborem będą tutaj wszelkie motywy kwiatowe liściaste lub geometryczne. Więcej informacji znajdziecie w poradniku: https://www.magnatfarby.pl/ekspert-radzi/aranzacja-sypialni-w-stylu-vintage-kolory-scian-meble-i-dodatki

Related Posts

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Solve : *
28 × 3 =