Salon w stylu shabby chic – nowoczesny powiew świeżości i romantyzmu

Styl shabby chic charakteryzuje się urządzaniem wnętrz w romantycznym stylu. Jego głównym elementem są specjalnie postarzane meble w jasnych barwach. Mieszkanie urządzone w stylu shabby chic kojarzy się z sielskim obrazkiem namalowanym akwarelowymi farbami. Shabby chic wywodzi się z Wielkiej Brytanii. Te przytulne babcine wnętrza są skierowane przede wszystkim do płci pięknej.

elsko i anielsko – zadbaj o równowagę

Nasze wnętrze w stylu shabby chic warto urządzić w jednym dominującym kolorze, aby nie pojawił się chaos. Znajdźmy kolory przewodnie naszego mieszkania. Dobrym pomysłem będzie połączenie bieli z pastelowym różem. Na podłodze naszego wnętrza połóżmy panele imitujące drewno. Ściany pomalujmy na biało. Dobrą alternatywą dla bieli będzie też grafit. W kuchni powinny pojawić się meble drewniane w kolorze pastelowego różu. Pamiętajmy, aby wszystkie kuchenne dodatki również były w stylu shabby chic. Nawet sztućce i talerze odgrywają tutaj dużą rolę. Wybierajmy romantyczne wzory i kolory rodem z XIX wieku. W salonie postawmy kanapę, która będzie zawierała drewniane elementy. Umieśćmy na niej poduszki w pastelowych kolorach. Dobrze, jakby była w kolorze białym, ponieważ ładnie będzie kontrastować z kuchnią w kolorze pastelowego różu.

Pomysł na aranżacje w stylu shabby chic

Przy kanapie postawmy drewniany biały stolik, a na podłodze połóżmy chodniczek w pastelowym kolorze. Aby nadać kontrastu nie musi być on w kolorze przewodnim mieszkania. Uroku tutaj doda np. pastelowy błękit. Reszta mebli takich, jak komoda czy regał może pozostać biała. W sypialni poeksperymentujmy z kolorem ścian. Zróbmy je w kolorze pastelowej lawendy. Nada to sypialni przytulności i ciepła. Łóżko powinno być w kolorze białym. Może być zdobione. Dzięki temu sypialnia będzie nosiła znamiona romantyzmu. Nie zapominajmy, by w sypialni znalazła się toaletka. Warto by jej lustro było w owalnym kształcie. W łazience postawmy na biel. Białe przecierane meble świetnie zagrają z owalnym lustrem w białej ramie nad umywalką. Takie lustro będzie pasować do toaletki, którą umieścimy w naszej sypialni. Wannę wybierzmy wolnostojącą, najlepiej na nóżkach. Ściany pozostawmy białe. Nadadzą łazience elegancji i lekkości. . Nie zapominajmy o dodatkach w naszym mieszkaniu. Na parapetach okien warto umieścić fiołki w kolorowych doniczkach. Białe firanki świetnie sprawdzą się we wnętrzu urządzonym w stylu shabby chic. Nie zapominajmy o obrazkach. Koniecznie muszą mieć białe ramy. Shabby chic to też koronki. Na stole możemy położyć koronkowy obrus. Im więcej koronek w naszym wnętrzu tym lepiej.

Jak samodzielnie postarzyć meble?

Shabby chic to styl, który możemy stworzyć samodzielnie przy niewielkim nakładzie pracy. Mebel, który chcemy postarzyć najpierw musimy dokładnie oczyścić z kurzu. Świetnie sprawdzi się do tego celu mokra szmatka. Następnie po wyschnięciu przeszlifujmy go papierem ściernym, jeśli był lakierowany. Pomalujmy mebel farbą w wybranym kolorze. Następnie nałóżmy na niego wosk, aby po pamalowaniu uzyskać lepszy efekt postarzenia. Wosk nakładamy na miejsca, które mają nosić ślady użytkowania. Pomalujmy jeszcze raz. Po wyschnięciu mebla przetrzyjmy mebel kostką, aby nadać mu efekt postarzenia. Na koniec polakierujmy. Więcej informacji znajdziecie w poradniku: https://www.sniezka.pl/poradniki/jak-dobrac-kolor/salon-w-stylu-shabby-chic-postarzanie-mebli-domowym-sposobem

Related Posts

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Solve : *
10 − 1 =