Pokój dla dziecka w stylu skandynawskim

Styl skandynawski jest obecnie chyba ulubionym stylem Polaków. Cechuje się prostotą i funkcjonalnością, jest jasny i przyjemny dla oka. Jak jednak urządzić pokój dla dziecka w tym stylu, by wnętrze było przytulne i odzwierciedlało dziecięcy charakter?

Kolory w dziecięcym pokoju

Najbezpieczniej pomalować ściany na biały kolor, ponieważ będzie stanowił doskonałe tło dla różnobarwnych dodatków oraz drewnianych mebli. Jednak jeśli Twoje dziecko lubi żywe kolory, nic nie stoi na przeszkodzie, by zastosować je w aranżacji.

Meble dla dzieci

W pokoju dziecięcym najlepiej sprawdzą się meble wykonane z drewna. Styl skandynawski kocha drewno pod każdą postacią – drewniane podłogi, meble i dodatki. Można pozostawić je w naturalnym kolorze lub przemalować. Drewno jest materiałem, który może służyć całym pokoleniom. Dlatego Szwedzi chętnie odnawiają stare meble. Jeśli i Ty chciałbyś przywrócić swoim starym meblom urodę, zapoznaj się z przewodnikiem Vidaron, pod adresem: https://www.vidaron.pl/poradnik/malowanie-lozeczek-i-mebli-dla-dzieci. Meble w pokoju dziecięcym mają być proste, funkcjonalne, wytrzymałe i bezpieczne.

Dzięki tym cechom przetrwają wszystkie dziecięce szaleństwa oraz pomieszczą dużo zabawek. Dobrym rozwiązaniem są meble modułowe, która można samodzielnie łączyć i zestawiać, tworząc oryginalne konfiguracje. A co najważniejsze, gdy wystrój się znudzi, można łatwo go zmienić.

Dziecięcy pokój

Dodatki w stylu skandynawskim

To właśnie dodatki stwarzają niesamowity klimat dziecięcej beztroski. Kolorowa pościel, ozdobiona zabawnymi nadrukami lub wizerunkami zwierząt, sprawi, że maluch nie będzie chciał wyjść z łóżka. Uroku dodadzą kolorowe, dekoracyjne poduszki, dzięki którym można będzie rozpętać prawdziwą bitwę. Nie zapomnijcie o oświetleniu – wiszące chmurki lub gwiazdki przypadną do gustu każdemu maluchowi.

Related Posts

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Solve : *
18 × 15 =