Kuchnia bez okna

Kuchnia to serce domu. Dlatego też każdy pragnie aby prezentowała się jak najlepiej. Jednak problem następuje gdy pomieszczenie jest małe, a dodatkowo nie posiada okna. Najgorszy scenariusz, który często się zdarza. Natomiast istnieje już wiele prostych wyjść z takiej sytuacji. Można zlecić takie zadanie projektantowi wnętrz, który zaproponuje kilka rozwiązań, lub samemu spróbować znaleźć dla siebie najodpowiedniejsze.

Jak zastąpić okno w kuchni?

Odpowiednie oświetlenie działa cuda. Najlepiej w małym i ciemnym pomieszczeniu sprawdzi się takie, które będzie wieloźródłowe. Potrzebnych będzie parę źródeł światła takich jak, lapa sufitowa i kinkiety ścienne z halogenami oraz podświetlone szafki listwami LED. Takie rozwiązanie pozwoli uzyskać pożądany efekt Należy jednak pamiętać, aby wybrane oświetlenie było energooszczędne, ponieważ będzie wykorzystywane, niemal że cały czas bez względu na to, czy jest dzień, czy noc.

Jednak nie jest to jedyny sposób na zastąpienie okna. Kolejnym jest wyłożenie ścian błyszczącymi płytkami, które fajnie odbiją światło, co pozwoli rozjaśnić pomieszczenie. Oprócz tego można pomyśleć nad przeszkleniami, za którymi można zamontować jeszcze dodatkowe oświetlenie. Jest wiele wzorów takich przeszkleń na ściany, co pozwoli dobrać takie, które będzie pasowało do projektu kuchni. Ciekawym i modnym pomysłem będzie zamontowanie na większej powierzchni lustra jednak takiego bez ramy, które również świetnie odbije światło ale równocześnie, optycznie powiększy małą kuchnie.

Jaki wystrój sprawdzi się do kuchni bez okna

Powszechnie wiadomo, że małe i ciemne pomieszczenia, trzeba rozjaśnić i optycznie powiększyć, aby lepiej się prezentowały. Dlatego tak bardzo ważny jest wybór odpowiedniej kolorystyki. Należy postawić na jasne, i raczej subtelne odcienie, takie jak złamana biel lub delikatna wanilia. W takim przypadku trzeba zupełnie zrezygnować z ciężkiej zabudowy w ciemnych kolorach. Taka kuchnia najlepiej wyglądać będzie z meblami w kolorach jasnego naturalnego drewna, które sprawią, że pomieszczenie stanie się cieplejsze. Fronty kuchennych mebli i blaty mogą być połyskujące, wtedy również będą obijać światło.

Ekstremalne rozwiązanie

Istnieje jeszcze jedno wyjście, jednak jest ono bardzo radykalne. Jeżeli jest taka możliwość można powiększyć kuchnie wyburzając ścianę. Wtedy pewne jest to, że kuchnia od razu stanie się jaśniejsza i przestronniejsza. Mimo to nie każdy chce zdecydować się na takie rozwiązanie lub po prostu jest ono nie możliwe. Wiele osób boi się tak gruntownego remontu, jednak kiedy wybierze się odpowiednich fachowców wszystko pójdzie sprawnie i szybko, a po wszystkim można cieszyć się wymarzoną kuchnią.

Kuchnia bez okna to już nie problem

Brak okna w kuchni nie musi być końcem świata, a już na pewno nie jest problemem bez wyjścia. Każde wnętrze ma potencjał, który trzeba po prostu odkryć i właściwie wykorzystać. Należy odrzucić wszelkie obawy i po prostu działać oraz być konsekwentnym i zdecydowanym w tym co się robi. Wtedy można mieć pewność, że osiągnie się wymarzony efekt, którym będzie można cieszyć się przez długie lata.

https://www.sniezka.pl/poradniki/jak-dobrac-kolor/jak-urzadzic-kuchnie-bez-okna-porady-eksperta

Related Posts

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Solve : *
27 − 20 =