Jak zaaranżować niskie poddasze użytkowe?

Zaadaptowanie niskiego poddasza użytkowego to marzenie wielu właścicieli domów jednorodzinnych. Rzeczywiście, najczęściej to właśnie to miejsce w domu jest najbardziej zaciszne. Jeśli do tej pory umieszczano tam stare, niepotrzebne przedmioty, warto spojrzeć na to miejsce z innej perspektywy i zastanowić się, jak świetnie wyglądałoby po przekształceniu go w pokój relaksu lub sypialnię. W standardowych domach z dachami dwuspadowymi pomieszczenie na poddaszu nie ma standardowego stropu prostego. Umieszczenie tam salonu gościnnego nie jest zbyt wygodne. Ale w przypadku niskiego poddasza sypialnia będzie bardzo dobrym rozwiązaniem. Ponadto techniki projektowania aranżacji przestrzeni pomogą uczynić pomieszczenie na niskim poddaszu bardzo funkcjonalne i efektowne.

Jak urządzić sypialnię na niskim poddaszu, aby była przytulna i funkcjonalna?

Sypialnia to bardzo kameralny pokój, każdy chce cieszyć się jej oryginalnością. Aby jednak zaaranżować sypialnię, która spełni te kryteria, wszystko należy zaplanować z wyprzedzeniem. Na stylową sypialnię na niskim poddaszu projekty najczęściej obejmują łóżko pod ścianą ze skosem z zachowaniem takiej ilości miejsca, aby można było swobodnie się wyprostować. Idealnie sprawdzają się komody z szufladami, które pomieszczą bieliznę pościelową. W przypadku większego metrażu można pokusić się o zaaranżowanie w sypialni garderoby z modułowymi szafami w postaci szuflad, półek pod skosy oraz drążków na ubrania.

Sypialnia na niskim poddaszu w stylu skandynawskim

Jasnoszary kolor w sypialni zestawiony z białymi meblami to świetny pomysł, jeśli chodzi o niskie poddasze.Takie połączenie stworzy nie tylko przytulną, ale i lekką przestrzeń. Modne dodatki w jasnych kolorach w postaci poduszek, narzut lub jednej ściany pomalowanej na ten kolor dodadzą wnętrzu świeżości. Aby niski sufit nie dawał przygniatającego efektu trzeba wybrać projekt w stylu minimalistycznym: minimum mebli, minimum rzeczy. Jeśli chce się dodać funkcjonalności, trzeba wybrać niskie meble do 1/3 wysokości całego pomieszczenia, pomalowane na jasne kolory.

Niskie poddasze aranżacje sypialni w stylu wiejskim

Meble i tkaniny pomagają stworzyć wyjątkową sypialnię w stylu rustykalnym.Ten styl jest bardzo prosty: wiele naturalnych kolorów zbliżonych do koloru naturalnego drewna, naturalne wzory i zdobienia, wąskie paski i drobne kwiatki to tworzy przytulność tego stylu. Świetnie, jeśli mebel jest dostosowany do nachylenia sufitu. Ze względu na nietypowy kształt niskiego poddasza użytkowego mebli nie powinno być za dużo. W zasadzie wystarczy szafa, mały stolik nocny i duże łóżko z ładnym wezgłowiem. Świetnym pomysłem jest postawienie pięknej drewnianej skrzyni, która stanie się stylowym rozwiązaniem i miejscem do przechowywania wielu rzeczy.

Sypialnia z widokiem na niebo

W niektórych domach spadek dachu zaczyna się od podłogi, ale nie przeszkadza to w stworzeniu funkcjonalnej sypialni na użytkowym poddaszu. W takim przypadku warto, jeśli to możliwe, zainstalować duże okno w samym dachu lub wzdłuż jednej ze ścian.Takie rozwiązanie oświetli przestrzeń na niskim poddaszu, taki projekt zapewni ogromną ilością światła. Będzie to również doskonałe rozwiązanie, które przypadnie do gustu miłośnikom romantyzmu: lubiącym patrzeć w rozgwieżdżone niebo i marzyć, owinięte w ciepły koc. Postawienie łóżka przy takim oknie pozwoli obserwować niebo przed pójściem spać, co sprawia wrażenie, jakby spędzało się noc pod chmurami.

 

https://www.magnatfarby.pl/pl/ekspert-radzi/niskie-poddasze-uzytkowe-jak-urzadzic-i-optycznie-je-powiekszyc

Related Posts

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Solve : *
8 + 24 =