Jak wybrać kolor farb do szafek kuchennych?

Meble kuchenne są dość mocno eksploatowane. Zazwyczaj spędzamy w tym pomieszczeniu sporo czasu przygotowując posiłki czy też uzupełniając domowe zapasy. Nic więc zatem w tym dziwnego, że z biegiem czasu nasze meble kuchenne nie wyglądają już tak dobrze, powstają na nich różnego rodzaju otarcia i rysy. Dla wielu osób jedynym rozwiązaniem w tej sytuacji, jest po prostu wymiana zabudowy kuchennej. Czy jednak taka jest konieczność? Zdecydowanie nie. Możemy bowiem postawić na znacznie tańszą opcję, jaką jest pomalowanie frontów kuchennych. Taką pracę możemy wykonać samodzielnie, przy użyciu materiałów łatwo dostępnych na rynku.

Jak dopasować kolor frontów kuchennych?

Malując szafki kuchenne nie musimy się decydować na dokładnie takie same kolory, z jakimi mieliśmy do czynienia wcześniej. Możemy zdecydować się natomiast na coś zupełnie innego, co nada kuchni nowego charakteru. Co jednak powinniśmy wziąć pod uwagę, dopasowując kolory? Przede wszystkim wielkość pomieszczenia. Jeśli posiadamy stosunkowo małą kuchnię, nie możemy stawiać na zbyt ciemne barwy. W takiej sytuacji ulegnie ona bowiem optycznemu zmniejszeniu, co zdecydowanie nie wpłynie pozytywnie na jej wygląd.

Poza tym w kuchni znajduje się o wiele więcej elementów, niż tylko same szafki. Zazwyczaj jest tam również jakichś stół, być może stojak na kwiaty, dodatkowy regał itp. Wybierając kolor frontów, musimy zatem wziąć pod uwagę barwę innych elementów, których nie zamierzamy się pozbywać. Wszystko to powinno ze sobą harmonizować i pasować do siebie.

Malowanie szafek kuchennych może pociągać ze sobą również wiele innych zmian, które powinniśmy wziąć pod uwagę już wcześniej. Jeśli przykładowo malujemy fronty szafek, to być może zmienić będziemy chcieli również stare uchwyty. To natomiast będzie wymagało od nas usunięcia starych, zaszpachlowania otworów i wywiercenia nowych. Musimy zatem mieć nie tylko w głowie wybrany nowy kolor frontów ale również i zaplanować inne zmiany.

Co samodzielnie możemy zmienić w kuchni?

Malowanie szafek kuchennych na biało jest dziś bardzo popularną praktyką. Wiąże się to przede wszystkim z tym, że mnóstwo kuchni ma po prostu stosunkowo mały metraż i każdy chce je nieco optycznie powiększyć. Co jeszcze możemy samodzielnie zmienić w naszej kuchni?

O dziwo nie tylko malowanie frontów szafek kuchennych jest w zasięgu naszych możliwości, ale również i pomalowanie różnego rodzaju płytek. Takie podejście do sprawy generuje w naszym portfelu spore oszczędności ponieważ nie musimy wszystkiego od razu wymieniać, a jedynie nanosimy małe zmiany.

Poza tym możemy zdecydować się na zastosowanie w kuchni również farby tablicowej. Farba ta jak sama jej nazwa wskazuje, pozwala na zapisywanie na niej różnych rzeczy. Mogą być to obowiązki domowników czy też lista rzeczy, które koniecznie trzeba zakupić. Malując szafki kuchenne warto pomyśleć również o tym, co jeszcze możemy w tej przestrzeni zmienić, aby stała się ona dla nas bardziej funkcjonalna. W końcu w kuchni spędzamy naprawdę sporo czasu.

Sprawdź więcej z poradniku na https://www.sniezka.pl/poradniki/porady-techniczne/malowanie-szafek-kuchennych-szybka-odmiana-kuchni-bez-remontu-poradnik

Related Posts

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Solve : *
26 ⁄ 2 =