„Kostka” da się lubić. Jak stworzyć efektowną elewację domu z płaskim dachem?

Dom typu „kostka” jest znajomym widokiem twoarzyszącym wszystkim Polakom. Domy jednorodzinne miały swoje czasy świetności w czasach PRL-u. Rozkwit minimalizmu w świecie architektury przywrócił modę na prostę linie Dzisiaj zaprezentujemy sprawdzone pomysły na elewację domów piętrowych z płaskim dachem we współczesnym wydaniu..

Drewno biel

Deski elewacyjne z egzotycznego drewna stają się ostatnio bardzo modne. Takie odmiany jak cedr czy meranti fantatycznie sprawdzają się w elewacji domu typu „kostka” połączone z białą ścianą. Drewno może być wykorzystane w dolnej części elewacji i przy balkonach. Jeżeli martwisz się o wytrzymałosć prawdziwego drewna dostępne są również jego imitacje, czyli panele kompozytu i PVC.

Panele kwarcowe

Panele kwarcowe powstały . Oprócz walorów estetycznych zaletą paneli kwarcowych jest ich wytrzymałość. Kwarc ze względu na swój głęboki ciemny kolor są rzadko używane w wykończeniu całej fasady. Użyj tych elementów w celach ozdobienia i uwypuklenia wybranych części domu, np. Rogów lub jako elementy ozdobne wokół okien. Jest to zdecydowanie bardzo nowoczesne rozwiązanie na elewacje dla domu z płaskim dachem.

Efekt murowany

W dobie technologii pędu i wszechobecnej nowoczesności chętnie wracamy do tradycji sprzed wieków. Rustykalny wygląd domu we współczesnym wydaniu zapewni uwzględnienie elementów z czerwonej cegły do elewacji domu z płaskim dachem. Cegła jest materiałem do którego jesteśmy przyzwyczajeni i będzie wyglądać naturalnie użyta na całej powierzchni elewacji.

Kolumny nie muszą być nudne

Domy z płaskim dachem często cechują się kolumnami. Czy owalne mogą stanowić element wyróżniajacy dom i nadają mu charakteru. Kolumny również mogą kolorystycznie kontrastować z resztą fasady. Dlaczego by nie połączyć białych kolumn przed stalowo szarą fasadą? Będzie to niekonwencjonalny i elegancki wygląd dla twojego domu. Więcej informacji znajdziecie tutaj: https://www.foveotech.pl/zainspiruj-sie/porady-kolorystyczne/najlepsze-kolory-elewacji-domow-jednorodzinnych-z-plaskim-dachem

Related Posts

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Solve : *
28 × 7 =