Jak dopasować kolor do metalowego ogrodzenia domu?

Ogrodzenie wykonane z metalu jest jednym z najczęściej wybieranych ogrodzeń przez Polaków. Zapewnia większe poczucie bezpieczeństwa, a przy okazji może pięknie prezentować się na tle posiadłości. Aby podkreślić walory wizualne działki, trzeba wybrać odpowiedni kolor ogrodzenia. Jest to nie lada wyzwanie, ponieważ na rynku dostępne są ogromne ilości barw, które mogą uwydatnić zalety metalowego ogrodzenia, albo je oszpecić. Sprawdź, jak dopasować kolor do metalu w swoim otoczeniu!

Kolor ogrodzenia a elewacja

Kolor ogrodzenia najczęściej dobiera się pod względem elewacji. W tym przypadku warto skupić się na barwach elewacji oraz materiałach, z których jest wykonana. Jest to rozwiązanie praktyczne i modne, ale jednocześnie często praktykowane. Może okazać się, że sąsiedzi mający dom z czarną dachówką jak Ty, mają również czarne metalowe ogrodzenie. Warto więc nie powielać typowych schematów i wybierać barwy jedynie podobne do elewacji. Domy z elementami ceglanymi lub czerwoną dachówką mogą mieć ogrodzenie pomalowane na brązowo. Tak samo posiadłości z kamienia w żółtych barwach często wybierają szare, metalowe ogrodzenia. Aby wyróżnić swoją działkę możesz również skorzystać z innego rozwiązania. Barwę ogrodzenia dopasuj do koloru futryn lub drzwi. Nie są to duże elementy, ale będą idealnie współgrały z metalowym płotem w podobnych tonacjach.

Kolor ogrodzenia a podwórko

Innym rozwiązaniem na dobór odpowiedniego koloru ogrodzenia jest wzgląd na to, co dzieje się w ogrodzie. Miłośnicy ogrodnictwa chętnie wybierają ten sposób, ponieważ pozwala to na stworzenie spójnej całości ogrodzenia z elementami na działce. I nie chodzi tutaj tylko o zieleń! Metalowe ogrodzenia mogą świetnie wyglądać w odcieniach brązu, szarościach lub czerni. Te kolory będą pasować do oczek wodnych, kamiennych ścieżek oraz drewnianych altanek. Metal w ciemniejszych odcieniach będzie również pięknie podkreślał rośliny pnące na ogrodzeniu.

Kolor ogrodzenia a Twój styl i gust

Niektórzy nie dobierają koloru ogrodzenia, po prostu kupują to, co im się podoba. Najważniejsze, żeby barwa wpasowała się w gust właściciela, a kompozycja wraz z elewacją była w miarę spójna. Jest to dobre rozwiązanie dla osób kreatywnych, które poprzez swój dom i jego otoczenie chcą wyrazić siebie. Są też osoby, które zwracają uwagę na symbolikę kolorów i chętnie wykorzystują tę wiedzę w zakresie aranżacji działki. Jednak esteci powinni unikać tego rozwiązania, ponieważ zazwyczaj tak wybrany kolor ogrodzenia nie pasuje do wystroju domu i działki.

Jaką farbę wybrać do pokrycia metalowego ogrodzenia?

Do zmiany koloru ogrodzenia potrzebna jest odpowiednia farba. Aby zmniejszyć widoczność szlifów oraz miejsc po spawaniu trzeba zaopatrzyć się w farbę ze strukturą przeznaczoną do metalu. Farby z grubszą strukturą lepiej zniwelują wszelkie nierówności – warto o tym pamiętać podczas malowania ogrodzenia „po przejściach”. Przed zmianą kolorystyki metalowego płotu warto pokryć go środkiem antykorozyjnym, którego odcień można dobrać do barwy farby. Więcej informacji znajdziecie w poradniku pod adresem: https://www.rafil.pl/7-pomyslow-na-kolor-metalowego-ogrodzenia-domu-inspiracje/

Related Posts

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Solve : *
9 × 3 =