Energia odnawialna w twoim domu

Posiadacze własnych posesji dostrzegają bardziej bezpośrednio kwestie związane z energią i zaopatrzeniem w nią niż osoby mieszkające w miastach. Te drugie nie są zmuszone do kupowania opału (węgiel, olej napędowy) na zimę i nie muszą się przejmować w jaki sposób ogrzana zostanie woda. W tej chwili większość osób korzysta z nieodnawialnych paliw kopalnych takich jak wcześniej wspomniany węgiel. Wykorzystujemy też gaz ziemny oraz ropę naftową. Takie sposoby ogrzewania naszych mieszkań są skuteczne ale mają sporo wad. Po pierwsze, jesteśmy narażeni na duże wahania cen zwłaszcza ropy naftowej. Po drugie, takie paliwa zanieczyszczają środowisko.

Czy mamy jakieś alternatywy dla tych opcji?

Małe kroki

Najlepszą dostępną w chwili obecnej alternatywą jest energia słoneczna. W ogóle to widzi się w Polsce coraz więcej domów zaopatrzonych w panele słoneczne. Jest to stosunkowo prosty sposób na podreperowanie domowego budżetu poprzez ograniczenie wydatków na energię.

Jak to działa?

Najpierw trzeba się skontaktować z firmą specjalizującą się w instalacji takich paneli solarnych na dachach lub ścianach domów.

Można je również umieszczać na specjalnych stojakach przed domami. Chodzi generalnie o to, żeby je zlokalizować tak, aby zbieranie energii było jak najbardziej efektywne. Takie instalacje wykorzystują moc jaką daje nam fotowoltaika. Jest to technologia pozwalająca na wykorzystywanie w praktyce energii słonecznej. Opiera się ona przede wszystkim na stosowaniu odpowiednich zestawów soczewek zbierających energię i następnie ją magazynujących. Takie panele są łączone z instalacjami i pozwalają nam na podgrzewanie wody.

Taka opcja na pewno przypadnie do gustu osobom, które chcą powoli przechodzić na energię odnawialną.Więcej na temat fotowoltaiki znajdziesz w serwisie firmy zajmującej się instalacją systemów, Soldar: www.soldar.pl/oferta/fotowoltaika/

Trzeba jednak pamiętać, że jest to mały krok, który na pewno nie pozwoli nam zaspokoić póki co wszystkich potrzeb energetycznych. W naszym klimacie z braku wystarczającej ilości słońca nie jest to możliwe. Na pewno jednak jest to opcja dodatkowa, której udział możemy zwiększać nawet do 50 procent.

Related Posts

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Solve : *
9 − 5 =