Możliwość personalizacji wnętrz swoich domów i mieszkań jest tak duża, że niemal niemożliwe jest spotkanie dwóch takich samych wnętrz. Przy wyborze mebli i dekoracji wnętrz możemy posiłkować się katalogami producentów, którzy przedstawiają pewne propozycje jak możemy zaprojektować wnętrza swoich domów (np. Villadecor).

Jeśli spojrzeć na możliwość kombinacji i ilość dekoracji proponowanych Nam przez producentów możemy dostać nie małego zawrotu głowy.

 Czym dekorować?

Wazony, firanki, zasłony, dywaniki, świeczniki, miseczki, talerze, lampy, obrazy i wszystko czego tylko zapragniemy a to tylko dodatki do samego salonu. Nie zapominajmy że dekoracje wnętrz, to także dodatki do sypialni, łazienek, kuchni i balkonów. Same myśli o sposobie urządzenia nie dają Nam spokoju, a wybranie się do sklepu który oferuje mnóstwo dodatków sprowadza na nas jeszcze większe problemy. Na co się zdecydować i co będzie najlepiej pasować do Nas i do wnętrza naszego mieszkania. Na szczęście sklepy nie robią problemów w przypadku kiedy będziemy chcieli zwrócić przedmiot do sklepu. Ważne aby przedmioty nie były zniszczone. Najczęściej dekorowaniem domu zajmują się kobiety, są do tego lepiej przysposobione i co najważniejsze sprawia im to wielką przyjemność. Warto jednak zmusić się chociaż trochę, aby w mieszkaniu były pierwiastki obu osób i wnętrze pokazywało jakie są obie osoby a nie tylko jedna z nich. Wraz ze zmiana ustroju politycznego, przyszły zmiany gospodarcze. Pojawiło się więcej produktów, mamy większy wybór.

Twoje cztery kąty

Nasze mieszkania przestają być takie same, cenimy sobie indywidualizm i wyrazistość, a to jak wyglądają nasze domy pokazuje też jacy jesteśmy my sami. Choć wiele osób marzy o swoich własnych czterech kątach, to nie zawsze zastanawiamy się jak będą one wyglądać a jest to równie ważne jak samo mieszkanie. W domu w którym się źle czujemy nie będziemy chcieli spędzać czasu, a przecież nie tak ma to wyglądać. Mieszkanie ma być miejscem w którym czujemy się najlepiej i do którego zawsze najchętniej będziemy wracać, a odpowiednie go urządzenie przyczynia się do całego jego obrazu.