Jak poradzić sobie z pękniętą ścianą – zrób to sam

pękniecia w ścianach co zrobić

Pęknięcia i rysy na ścianach nie są niczym nadzwyczajnym. Zdarzają się zarówno w starszych, jak i w nowych budynkach. O sposobach radzenia sobie z nimi decyduje przede wszystkim wielkość uszkodzenia. Nie bez znaczenia jest też materiał, z którego postawiono ścianę. Trzeba go uwzględnić podczas wybierania produktów do wypełnienia ubytków. Co zrobić, gdy w domu pojawi się pęknięta ściana jak naprawić jej powierzchnię?

Pęknięta ściana – co robić?

Przede wszystkim nie wpadać w panikę. Jeżeli właśnie skończyło się remont, humor z pewnością popsuje pęknięta ściana naprawa rysy nie musi być jednak skomplikowana. Pierwszym etapem powinno być określenie przyczyny powstania pęknięć. Przed rozpoczęciem pracy, należy upewnić się, że problem nie będzie się nasilał. W tym celu istniejące już zagłębienia pokrywa się masą gipsową. Potem trzeba odczekać kilka dni, a najlepiej około dwóch tygodni. Jeżeli na świeżej warstwie nie pojawią się kolejne spękania, można przystąpić do naprawiania dotychczasowych rys. O zakresie pracy, zdecyduje przede wszystkim głębokość uszkodzenia. To niewielkie wystarczy wypełnić masą szpachlową, ale poważniejsze ubytki mogą wymagać kilkukrotnego powtórzenia tej czynności. Aby przekonać się o zakresie szkód, ostrym narzędziem powiększa się otwór i poprawia widoczność.

Pęknięta ściana naprawa samodzielna czy z pomocą fachowca?

Zdania będą tu podzielone. Dzięki nowoczesnym produktom dostępnym na współczesnym rynku, tak wielkim problemem nie jest już pęknięta ściana co robic wie nawet ktoś ze skromną wiedzą na temat remontów. Warto pamiętać o dokładnym oczyszczeniu powierzchni z luźnych kawałków. W następnej kolejności używa się preparatu gruntującego. Przyda się też specjalna masa naprawcza, o jej wyborze warto porozmawiać z kimś obeznanym z wykańczaniem wnętrz. Nawet jeżeli naprawy podejmuje się samemu, przebiegnie ona znacznie sprawniej dzięki prawidłowemu dopasowaniu produktów. A co jeżeli problemem jest pęknięta ściana z cegły? Najbardziej prawdopodobną przyczyną będzie tu osłabienie konstrukcji muru. Najważniejsze jest wówczas jego wzmocnienie, bez którego kolejne pęknięcia będą powodowały coraz większe szkody. Wykorzystywane są w tym celu specjalne pręty, spajające luźne elementy. Bez względu na to, czy problem dotyczy niewielkich rys na ścianie wewnętrznej, czy obejmuje poważniejsze uszkodzenia zewnętrznej powierzchni, z pracami naprawczymi nie należy zwlekać. Kolejne pęknięcia nie muszą się pojawić, ale te już istniejące szpecą aranżację lub wygląd elewacji. Więcej informacji znajdziecie w poradniku: https://www.sniezka.pl/poradniki/porady-techniczne/peknieta-sciana-w-jaki-sposob-naprawic-uszkodzona-powierzchnie

Related Posts

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Solve : *
16 + 28 =