Jak dobrać odpowiednią masę naprawczą – wszystko co trzeba wiedzieć

jak wybraś mase naprawcza

Rysy i ubytki na ścianach nie są niczym niespotykanym. Prędzej czy później pojawiają się w każdym domu czy biurze. W ich sprawnym usunięciu pomoże gipsowa masa naprawcza. Wypełni każdy ubytek, a po wyschnięciu wystarczy ją wygładzić i pomalować. Niektóre produkty tego typu nadają się nawet do bezpośredniego pokrycia farbą. Co jeszcze różni poszczególne masy szpachlowe?

Gotowa masa naprawcza?

Pierwszym kryterium podziału mas naprawczych jest forma występowania. W ostatnich latach szczególną popularnością cieszą się produkty gotowe do użycia tuż po otwarciu. Nie wymagają rozrabiania, więc z chęcią wybierają je osoby bez doświadczenia w naprawianiu ścian i innych powierzchni. Przez fachowców gotowa masa naprawcza jest postrzegana jako produkt usprawniający pracę, a zatem pozwalający szybciej uporać się z kolejnymi zleceniami. Występuje w opakowaniach o różnej pojemności, więc bez trudu dobierze się ilość szpachli do aktualnych potrzeb. Zaletą produktów do rozrobienia z wodą pozostaje natomiast trwałość. Nawet po otwarciu zachowują swoje pierwotne właściwości przez naprawdę długi czas. Starając się sprostać coraz wyższym wymaganiom klientów, producenci dopracowują swoje wyroby. W konsekwencji także gotowa masa szpachlowa naprawcza może przetrwać w pojemniku kilkanaście miesięcy od dnia otwarcia.

W czym pomoże gipsowa masa naprawcza?

Zakres prac z użyciem masy naprawczej jest bardzo szeroki. Jak sama nazwa wskazuje, przeznaczone są głównie do wyrównywania powierzchni oraz wypełniania powstających w niej ubytków. Generalnie szpachle mają wszechstronne zastosowanie. O tym, jaka masa naprawcza będzie najlepsza, decyduje materiał podłoża. Poszczególne produkty wyróżniają się odmiennymi właściwościami, przez co lepiej wiążą się z konkretnym rodzajem powierzchni. Do każdej z nich na pewno uda się znaleźć odpowiednią szpachlę. Dotyczy to także naprawiania zewnętrznych elementów elewacji czy wypełniania ubytków w drewnianych przedmiotach. Masę naprawczą dopasowuje się do wielkości uszkodzenia. Głęboki ubytek naprawia się nieco inaczej niż niewielką rysę. W tym ostatnim przypadku najlepiej sprawdzi się produkt, który można aplikować bardzo cienkimi warstwami. Idealna będzie tu gotowa szpachla. Poważniejsze uszkodzenia wymagają nałożenia kilku dosyć grubych warstw masy naprawczej. Pośpiech jest tu niewskazany, ponieważ może zepsuć efekty pracy. Podczas odnawiania powierzchni należy wykazać się cierpliwością, a przede wszystkim pozwolić szpachli na dokładne wyschnięcie. Producenci określają, ile czasu trzeba odczekać. Więcej informacji znajdziecie w poradniku: https://www.acrylputz.pl/strefa-zawodowca/porady-techniczne/na-co-zwrocic-uwage-wybierajac-mase-naprawcza-porady-eksperta

Related Posts

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Solve : *
18 ⁄ 6 =