białe okna z brązowym dachem

Białe okna i brązowy dach to dobre połączenie. Trzeba tylko wybrać kolor elewacji, który pomoże zadbać o harmonijną całość. Jest kilka możliwości. Dach ma kolor ciepły i wyrazisty, ale też ciemny. Okna są jasne i neutralne. Potrzebny jest taki kolor ścian domu, który złagodzi ten mocny kontrast. Musi pasować do brązowego dachu i musi sprawiać, że cały budynek prezentuje się dobrze.

Elewacja pasująca do brązowego dachu i białych okien

Najczęściej wybiera się jasne kolory. To dobry wybór przy ciemnym dachu. Budynek jest jasny i pogodny. Okna się odznaczają od ścian, ale w łagodny sposób. Całość jest lekka i harmonijna. Kiedy są brązowy dach, białe okna – jaka elewacja, by zyskać taki efekt? Możliwości są różne. Pasuje kolor piaskowy, kremowy oraz jasny, spokojny karmelowy. Kontrast między dachem a oknami złagodzi także beż. To kolejny dobry wybór na ściany domu. Przy białych oknach może się pojawić chęć na białą elewację. To także może być dobry pomysł, ale budynek musi mieć jakieś elementy brązowego czy beżowego koloru. Brązowe mogą być balustrady przy balkonach, drzwi wejściowe i jakiś fragment budynku np. kolumna. Brąz nie jest z reguły tak ciemny, jak ten na dachu. Występuje w różnych częściach budynku, nie ma więc mocnego kontrastu między budynkiem a dachem. Można także część domu wyłożyć czymś beżowym.

Białe okna, brązowy dach – wybór koloru ścian

Wybierając jeden ze wspomnianych kolorów, trzeba wyobrazić sobie wygląd budynku. Za każdym razem jest nieco inny efekt. Jeśli priorytetem jest lekki pod względem wizualnym i pogodny budynek, wybiera się jasne odcienie farb. Kolor kremowy, lekko wpadający w żółty, zapewni najbardziej pogodny efekt. Wyrazistego żółtego najlepiej unikać. Im jaśniejsza elewacja, tym większą uwagę zwraca brązowy dach. Im ciemniejsze są ściany domu, tym bardziej odznaczają się okna. Przy białej elewacji nie są one wyróżnione, chyba że zrobi się to innymi sposobami. Wybierając kolor ścian domu z brązowym dachem i białymi oknami, trzeba się więc zastanowić. Jak pogodny ma być efekt? Jak duża jasność budynku, ile ciepła? Czy okna mają się odznaczać? Kolory piaskowy, kremowy, jasny beż i karmel mają wspólną zaletę. Takie elewacje domów brązowy dach i białe okna ładnie ze sobą zgrywają. Całość jest harmonijna, a w zależności od gustu, bardziej jasna albo ciepła. Kiedy to ciepło jest ważne, ściany mogą być nieco ciemniejsze. Jeśli wybierze się białą farbę na elewację, to trzeba zwrócić uwagę na inne elementy budynku, a też zyska się dobry efekt. Więcej inspiracji znajdziecie w poradniku: https://www.foveotech.pl/zainspiruj-sie/porady-kolorystyczne/oryginalne-kolory-elewacji-do-domu-z-brazowym-dachem-i-bialymi-oknami