białe meble w kuchni

Białe meble w kuchni to modny wybór. Zyskuje ona dzięki nim więcej jasności, świeżości i przestronności. Czy są kolory ścian, które przy takich meblach nie będą pasować? Biały to kolor uniwersalny, więc teoretycznie każdy kolor do niego pasuje. Jednak ważny jest efekt, jaki daje zestawienie barw ścian i mebli. Czasami jest to efekt, który w kuchni nie jest korzystny. Są więc kolory ścian, których przy białych meblach lepiej w kuchni unikać. Tak samo, jak są i takie, które pomogą stworzyć przyjemną aranżację wnętrza.

Jaki kolor ścian do białych mebli w kuchni jest ryzykowny

Kolor niebieski jest bardzo lubiany. Jest chłodny, spokojny i przez większość ludzi uważany za ładny. Do kuchni jest ryzykowny, ponieważ barwa ta odbiera apetyt. Kiedy trzeba wybrać kolor do białych mebli w kuchni, to ten staje się jeszcze bardziej ryzykowny. Biało-niebieskie wnętrze kuchenne jest zimne. Gdyby ściany były szaroniebieskie, a meble nowoczesne i z połyskiem, to efekt byłby jeszcze mocniejszy. Kuchnia przypominałaby laboratorium. Ryzykownym wyborem są także wszystkie ściany czarne. Jeśli szafki kuchenne są białe, nie przytłoczyłaby ta barwa przestrzeni. Jednak jest to bardzo kontrastowe, mocne zestawienie. Nie zapewni miłego nastroju, może męczyć. Jeśli czerń, to na fragmencie ścian i potrzebny jest inny kolor dla złagodzenia kontrastu między czernią i bielą. Często, kiedy szuka się, jaki kolor do białych mebli w kuchni, to można spotkać zdjęcia z nasyconymi barwami. To np. intensywny róż albo żółty. Nie są to złe opcje, jednak ryzykowne, gdyby tak pomalować wszystkie ściany.

Kolory do białych mebli kuchennych, które nie zawiodą

Są też takie kolory ścian, które można wybrać, nie obawiając się niekorzystnego efektu. Jeśli się podobają, można kupić taką farbę do ścian i pomalować nią nawet wszystkie. Te kolory to biały, szary, beżowy. Dobrze także białe szafki kuchenne prezentują się na tle spokojnych odcieni różnych wyrazistych kolorów. Można wybrać np. spokojne odcienie żółtego, pomarańczu czy fioletu. Jeśli ma to być kolor ciemniejszy, to może to być antracyt. Choć jest chłodny, to w kuchni nie będzie tak zimno, jak z niebieskim. Warto jednak zadbać w niej o beżowe akcenty. W takim kolorze mogą być blaty szafek. Kolory ryzykowne to te, które sprawiają, że kuchnia nie jest przyjemnym miejscem do spożywania posiłków. Jaki kolor ścian do białych mebli w kuchni, taka też możliwość relaksowania się w niej. To kolejna ważna jej funkcja. Nie dla każdego wspomniane kolory to zły wybór. Ważne jest jednak, by z większą ostrożnością podejść do ich wyboru. Musi być to decyzja bardziej przemyślana.

Więcej inspiracji znajdziecie pod adresem: https://www.magnatfarby.pl/ekspert-radzi/biale-meble-kuchenne-jaki-kolor-scian-wybrac