wykladziny-dickson

Meble z betonu to kapitalny dodatek do wnętrz urządzanych w stylu nowoczesnym, minimalistycznym, a także industrialnym. Meble te jednak dość dużo kosztują, a ich transport jest również bardzo drogi. Jest jednak jeszcze jedno rozwiązanie, które można zastosować jako alternatywę – to beton woskowany Cire, który ma wszechstronne zastosowanie.

Czym jest beton woskowany – zalety w użytkowaniu

Beton Cire to francuska propozycja – materiał ten nazywany jest również betonem woskowanym lub barwionym, ponieważ można nadawać mu różne kolory. Jest to beton cienkowarstwowy, który pokrywany jest dodatkowo zabezpieczającymi warstwami lakieru oraz wosku. To powoduje, że jest on odporny na czynniki zewnętrzne, na przykład wodę, zabrudzenia, zaplamienia, jest łatwy do utrzymania w czystości, bardzo trwały i wytrzymały, co powoduje, że jest praktycznie nie do zdarcia.

Dodatkowym plusem betonu Cire jest szeroka gama kolorów do wyboru – to nie tylko tradycyjne betonowe szarości, ale również bardzo jasne odcienie zbliżone do bieli, odcienie ciemne, prawie czarne, a także betony w beżowych i karmelowych kolorach. W sprzedaży znajdują się też betony metalizowane – efekt metalicznej nawierzchni uzyskuje się przez dodanie do mieszanki drobinek metali, na przykład aluminium czy miedzi, a następnie polerowanie. Ponadto beton cienkowarstwowy Cire może być wykończony na kilka sposobów – może być matowy lub błyszczący. Kilkanaście inspiracji dotyczących zastosowania tego rodzaju betonu we wnętrzach znaleźć można pod adresem: http://www.wykladzinywapol.pl/betony-cire.

Gdzie sprawdza się beton cienkowarstwowy ?

Beton Cire może być nakładany na różne nawierzchnie – podłogi, schody czy ściany to tylko początek. Również można wykończyć nim blaty łazienkowe i kuchenne czy meble, na przykład stoliki kawowe, stoły, krzesła, półki czy szafki ponieważ można nakładać go zarówno na powierzchnie poziome, jak i pionowe. Grubość powłoki to zwykle od 0,5 do 2 milimetrów, więc meble nie zmieniają znacznie swojej postaci.

Jeżeli wobec tego marzysz o betonowych meblach, w takim przypadku warto sprawdzić ofertę betonów Cire, dzięki którym można uzyskać spektakularny efekt w przystępnych cenach. Z przykładami mebli betonowych tego rodzaju można zapoznać się już teraz on-line.